Promiennik podczerwieni

Promiennik podczerwieni na taras – najlepsze ogrzewanie tarasowe

Promienniki podczerwieni są nowoczesnym systemem ogrzewania. Działają na podstawie fal podczerwonych, które naturalnie występują w przyrodzie. Bliżej są znane jako kolor widmo, od którego niego zaczyna się tęcza. Dla człowieka kolory widmowe nie są widzialne, za to widzą je na przykład ptaki.

Podczerwień została poskromiona przez wojsko w XX wieku. Początkowo służyła głównie jako system lokalizacyjny oraz system namierzania, na przykład w rakietach. Jednak z czasem ta technologia trafiła również do systemów cywilnych. Podczerwień wykorzystuje się w wielu dziedzinach naszego życia. Idealnym przykładem jest medycyna, w której promienie IR są stosowane podczas rehabilitacji. Promienniki podczerwieni pobudzają krążenie, które przyśpiesza regenerację tkanek miękkich, a także działają prozdrowotnie u ludzi starszych, u których krew nie krąży już tak jak powinna. Podczerwień wykorzystuje się także w fotografii oraz noktowizji. Fale IR są wykorzystywane w jednym konkretnym urządzeniu, które wszyscy znamy. Chodzi o pilot. To właśnie za pomocą fal podczerwonych sygnał z pilota dociera do telewizora.

Promienniki podczerwieni są także wykorzystywane w formie nowoczesnego ogrzewania, które znacząco różni się od tradycyjnego ogrzewania c.o. czy piecyków wolnostojących. Największą różnicą pomiędzy nimi jest to, że promienniki ciepła, stosowane na przykład na tarasach, ogrzewają tylko obiekty w swoim zasięgu, pomijając powietrze. Jest to ogromna różnica w odczuwaniu komfortu cieplnego, kosztów ogrzewania oraz możliwości. Promieniowanie podczerwone w każdych warunkach będzie działało tak samo dobrze, co w przypadku ogrzewania tradycyjnego nie jest takie proste.

Promienniki w obiektach sakralnych

Promienniki na taras – sposób na zimowego grilla

Promienniki podczerwieni na taras mają ogromną przewagę nad tradycyjnym ogrzewaniem stosowanym nie tylko na tarasach, ale również w domach. Pierwszym elementem jest komfort cieplny. Stosując promiennik podczerwieni, komfort cieplny odczuwamy już po kilku sekundach. W przypadku tradycyjnego ogrzewania trzeba rozpalić, poczekać, aż element grzewczy odpowiednio się nagrzeje, oraz ciągle dokładać do ognia i go pilnować. W przypadku tarasów jest jeszcze lepiej. Promienniki tarasowe ogrzewają wszystkie obiekty w swoim zasięgu tak samo skutecznie, bez względu na aktualną pogodę. Jest to bardzo istotne, bo dzięki temu możesz zrobić grilla na tarasie nawet zimą, w bardzo komfortowych warunkach. A jeśli lubisz pić poranną kawę na tarasie, to dzięki promiennikowi na taras możesz robić to bez obaw o mroźniejsze poranki.

Promienniki dla zdrowia i SPA

Promiennik tarasowy – rodzaje

Jest kilka rodzajów promienników tarasowych. Są promienniki tarasowe wiszące, które idealnie nadają się do stosowania w centrum tarasu, nad stołem jadalnym czy wypoczynkiem ogrodowym. Promiennik podczerwieni na taras stojący jest z kolei dobrym rozwiązaniem, jeśli nie mamy możliwości montażu sufitowego ani naściennego. Promiennik tarasowy naścienny gwarantuje najlepsze możliwości ogrzania całego tarasu, bez tzw. chłodnych okien. Dzięki promiennikom podczerwieni będziesz mógł przyjmować wielu gości na tarasie bez obaw, że komuś może być zimno.

Promienniki w domu

Promiennik na taras – wady i zalety

Pisząc o promiennikach elektrycznych na taras, można mówić niemal o samych zaletach. Są to urządzenia dające dużo komfortu. Po ich włączeniu ciepło odczuwa się już po kilku sekundach, nie trzeba pamiętać o dokładaniu opału ani przejmować się dymem. Promienniki ciepła są też stosunkowo tanie w użytkowaniu, a łącząc tę technologię z panelami fotowoltaicznymi, zyskujemy praktycznie darmowe ogrzewanie. Największą wadą tego systemu jest to, że w sprzedaży jest wiele chińskich promienników ciepła. Promienniki podczerwieni z Chin są bardzo tanie, ale też bardzo wadliwe. Często psują się po kilku sesjach, a zwykle nie wytrzymują nawet pół roku. Promienniki podczerwieni na taras TERM2000 mają wieloletnią gwarancję, z której rzadko się korzysta. Oszczędność przy tańszych, chińskich promiennikach ciepła jest złudna. Bo mimo że są one 2 razy tańsze, psują się nawet 10 razy szybciej.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone