Program do pełnej księgowości

Program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych

Obecnie biura rachunkowe, jeżeli mają takie życzenie, mogą prowadzić pełną księgowość przez wybrany program. Umożliwia on prowadzenie pełnej (ale też oczywiście i uproszczonej) księgowości. Proponowane obecnie programy odpowiadają na wyzwania profesjonalnych biur rachunkowych, posiadają wiele funkcjonalności, a zarazem są łatwe w obsłudze dla użytkownika.

Obecnie biura rachunkowe, jeżeli mają takie życzenie, mogą prowadzić pełną księgowość przez wybrany program do pełnej księgowości. Umożliwia on prowadzenie pełnej (ale też oczywiście i uproszczonej) księgowości. Proponowane obecnie programy odpowiadają na wyzwania profesjonalnych biur rachunkowych, posiadają wiele funkcjonalności, a zarazem są łatwe w obsłudze dla użytkownika.

Pełna księgowość – jaki wybrać program?

Tego rodzaju program jest w stanie usprawnić codzienną pracę oraz w łatwy i szybki sposób kontrolować aktualną sytuację każdego przedsiębiorstwa. Wybrany przez biuro program powinien mieć intuicyjną obsługę i być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Największą zaletą korzystania z takiego programu jest oczywiście automatyzacja operacji księgowych i obliczeń. Wybrany program powinien być: najnowocześniejszy pod względem technologicznym, intuicyjny w obsłudze, z przejrzystym układem. Powinien też działać online i pozwalać na darmowe aktualizacje.

Tego rodzaju program będzie narzędziem umożliwiającym rejestrację wszystkich rodzajów dokumentów: faktur VAT zakupu i sprzedaży, poleceń księgowania. Po zaksięgowaniu dokumentów możliwe będzie automatyczne naliczanie deklaracji VAT, PIT, CIT. Dbając o pełną księgowość program do jej prowadzenia, posłuży też do ewidencji środków trwałych i wyposażenia. Będzie także miejscem do tworzenia raportów (dot. przychodów, stanu kas, stanu kont, należności, zobowiązań) i zestawień końcowych (niezbędnych dla przedstawiania w urzędach i różnego rodzaju instytucjach).

Bardzo wygodne jest również to, że tworzone obecnie programy cechuje duża elastyczność. Można je dostosować dla potrzeb firm z naprawdę różnych branż.

Jakie funkcjonalności powinien zawierać program do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych?

Dobrej jakości program powinien zapewniać użytkownikom pełną obsługę księgowości, a zarazem jak najbardziej ułatwiać wszystkie działania. Stąd też dobrze, kiedy będzie charakteryzować go:

  • automatyczne rozksięgowania,
  • automatyczne rozrachunki,
  • łatwy podgląd zapisów na koncie,
  • bezpośrednia współpraca z bankami,
  • możliwość szybkiego wprowadzania dokumentów,
  • łatwa wysyłka JPK,
  • możliwość weryfikacji online VAT oraz VIES,
  • współpraca z programem Excel.

Warto tutaj zaznaczyć, że korzystanie z programu do prowadzenia pełnej księgowości dla biur rachunkowych niesie ze sobą wiele korzyści. Do jednych z najważniejszych można zaliczyć to, że wszystkie bieżące dane księgowe są dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Ma do nich dostęp księgowy, ale mogą je też samodzielnie sprawdzać klienci. Właściciele firm będą mogli dowiadywać się m.in. o bieżących finansach, płynności firmy, a także o wysokości podatku dochodowego i VAT.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone