Polscy przedsiębiorcy na światowych rynkach

Problemy ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy oraz chęć realizacji swych planów zawodowych są głównymi przyczynami zakładania własnej działalności gospodarczej. Młodym ludziom pomysłów na własny biznes nie brakuje, a niektórzy mogą zaskoczyć swą kreatywnością.

Oni też najczęściej podbijają nie tylko polski rynek, ale swą działalność promują także poza granicami Polski. Z jakich usług polskich przedsiębiorców najchętniej korzystają obcokrajowcy?

E-handel. Sprzedaż nie zna granic
W dobie sklepów internetowych oraz międzynarodowych firm kurierskich młodzi Polacy swe produkty mogą sprzedawać na całym świecie, bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania. E-handel sprawia, że granice pomiędzy państwami zacierają się, a promowanie swych produktów poza terenem Polski staje się coraz łatwiejsze.

Młodzi przedsiębiorcy, którzy swą działalność prowadzą również z zagranicznymi partnerami, mają obecnie łatwiejsze życie. Wymiana online pozwala nie tylko na szybką i wygodną sprzedaż obcej waluty, ale i na wymianę dewiz, czyli papierów wartościowych wystawionych w obcej walucie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można skuteczniej prowadzić swą firmę i czerpać z niej jeszcze większe zyski.

Dużym uznaniem za granicą cieszy się polska żywność, bardzo popularne są też wyroby regionalne. Wielką karierę na świecie zrobiły już góralskie hafty oraz kierpce, dużym uznaniem cieszy się też utrzymana w ludowym stylu biżuteria. Te wyroby są wyjątkowo chętnie kupowane przez obcokrajowców, którzy cenią sobie modę w stylu etno.

Prowadzenie sklepu internetowego, za pomocą którego można prowadzić sprzedaż na obcych rynkach jest proste, wymaga jednak spełnienia kilku warunków. Obcojęzyczna wersja witryny sklepowej musi być zgodna z przepisami kraju, w którym ma być prowadzona sprzedaż. Ważne jest też przedstawienie dokładnych informacji na temat możliwych form dostawy oraz jej kosztów. Do potrzeb zagranicznych klientów należy też dostosować formy płatności oraz walutę, w której odbywać się będą transakcje.

Praca zdalna – sposób na podbój świata
Wiele możliwości młodym, zdolnym i ambitnym twórcom daje możliwość podejmowania pracy zdalnej. Nie brak serwisów o globalnym zasięgu, za pomocą których można sprzedawać swe fotografie oraz grafiki. Wypłaty są tu przeważnie wykonywane w euro lub w dolarach, zatem niezbędne staje się posiadanie konta, na które może wpływać taka właśnie waluta.

Jakie konto założyć?
Tym, którzy przyjmują wpłaty w obcej walucie, powinni mieć nie tylko rachunek prowadzony w złotówkach, ale także firmowe konto walutowe. Tu wybór jest szeroki, a oferty kont walutowych mają w swej ofercie niemal wszystkie banki. Za pomocą takiego konta można szybko wymienić walutę na złotówki i przelać wynagrodzenie na krajowy rachunek.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone