sejf

Pełne bezpieczeństwo w firmie - jak o nie zadbać?

Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, żeby prowadzić swój biznes bez zbędnych problemów. Kluczowe jest tutaj zwłaszcza dbanie o bezpieczeństwo i poufność danych, które dotyczą zarówno samej firmy, jak i jej klientów czy kontrahentów. Co zrobić aby należycie chronić szeroko pojęte mienie – zarówno samą nieruchomość, jak i zgromadzone w niej wyposażenie, dokumenty i cenne przedmioty? Oto kilka sprawdzonych rozwiązań, które warto wdrożyć żeby cieszyć się komfortem pracy i spokojem ducha!

Skorzystać z tego, co ma do zaoferowania nowoczesna technologia

Warto zacząć od prawdziwych podstaw i zainwestować w profesjonalny system alarmowy. Większość z nich składa się z kilku kamer, czujników dymu i ruchu oraz centralki służącej do powiadamiania o wszelkich niepokojących aktywnościach, które mają miejsce w obszarze objętym monitoringiem. Niektóre automatycznie wysyłają sygnał do placówki ochroniarskiej, gdy wykryją określone nieprawidłowości, co pozwala na odpowiednio szybką reakcję i ujęcie włamywaczy bądź wandali zanim dokonają kradzieży albo nieodwracalnych zniszczeń. Drugą propozycją bazującą na rozwoju technologicznym jest system służący do ograniczania dostępu do określonych pomieszczeń. Będzie znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza dla sporych przedsiębiorstw, które zatrudniają wiele osób. Wystarczy zainstalować niewielkie urządzenia na drzwiach i wydać wybranym członkom kadry karty bądź hasła służące do odblokowania zamka. Co istotne, taka opcja nie tylko utrudnia wejście do danych biur ale również pozwala na szczegółowe rejestrowanie tego, kto i kiedy je odwiedzał. Taka ewidencja może okazać się nieoceniona podczas wyjaśniania problemowych sytuacji. Poza tym ważne jest to, by każdy właściwie zabezpieczył służbowe urządzenia z których korzysta w firmie. Pilnie strzeżone hasła i oprogramowanie antywirusowe są niezbędne.

szafapancerna

Tradycyjne rozwiązania, które wciąż są skuteczne

Nowoczesny sprzęt to nie wszystko. Aby zapewnić bezpieczeństwo firmie najrozsądniej będzie podejść do tego zadania w kompleksowy sposób i dodatkowo zaopatrzyć się także w starannie dobrane wyposażenie. Wszystkie biurka powinny posiadać szuflady i szafki z zamkami. Dokumenty, których w danym momencie nie używamy przechowujmy w specjalnych, stworzonych z myślą o tym szafach, które również można będzie zamknąć i upewnić się tym samym, że nic z nich nie zginie pod naszą nieobecność. Godne polecenia są zwłaszcza modele wykonane z materiałów odpornych na ogień, wodę i inne niekorzystne czynniki, które mogą doprowadzić do zniszczenia papierów.

Wyjątkowo poufne umowy, czeki, firmowe karty bankowe czy dane dostępu do rachunków bankowych warto umieścić w sejfie. Obecnie na rynku można znaleźć tak wiele różnych modeli, że każdy znajdzie ten, który będzie w pełni mu odpowiadał. Nie brakuje tych niewielkich, które z łatwością wkomponujemy w każde pomieszczenie, jak i tych sporych, jakie są w stanie pomieścić naprawdę wiele.

Jeżeli specyfika pracy wykonywanej w danej placówce wiąże się z koniecznością gromadzenia w niej dużych ilości gotówki, dobrym pomysłem będzie zakup kas pancernych. Dla tych, którzy będą musieli z nich korzystać będą one wygodne, jednocześnie skutecznie chroniąc swoją zawartość na wypadek napadu rabunkowego. Ci, którzy pragną posiadać w swoim obiekcie najwyższy poziom możliwych zabezpieczeń mogą również rozważyć umieszczenie przed wejściem specjalnej bramki, która służy do wykrywania potencjalnie niebezpiecznych narzędzi i broni oraz zatrudnienie ochroniarza pełniącego dozór na miejscu.

 Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z sejfami www.sejfexpert.pl oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone