Otwieramy salon piękności

Otwieramy salon piękności – czyli co powinien zawierać salon lub gabinet kosmetyczny?

Większość kobiet pragnie aby ich ciała były zadbane i piękne jak najdłużej. Pomocną dłoń wyciągają do nas salony kosmetyczne, które oferują różnego rodzaju zabiegi wpływające na wygląd naszej skóry, rzęs czy paznokci.

Wszystko po to aby każda z pań czuła się pewnie i kobieco. Obecnie powstaje coraz więcej salonów i gabinetów kosmetycznych, przez co ciężko nam zdecydować, który wybrać. O czym powinna pamiętać osoba zakładająca swój własny gabinet? Co powinien on zawierać? W poniższym artykule przedstawimy kilka wskazówek.

Kosmetolog a kosmetyczka

Bardzo często ludzie zastanawiają się, jaka jest różnica między kosmetologiem, a kosmetyczką i do kogo lepiej się zgłosić. Otóż różnica polega przede wszystkim na systemie kształcenia. Osoba, która ukończyła trzyletnie studia na uczelni wyższej, staje się kosmetologiem. Natomiast kosmetyczką można zostać po ukończeniu kursu zawodowego lub dwuletniego studium kosmetycznego (ta opcja cieszy się większą popularnością). W celu sprawdzenia efektów nauki, w obu przypadkach osoby mają obowiązek podjąć praktyki w gabinetach kosmetycznych pod bacznym okiem swoich opiekunów.

Niezbędne wyposażenie salonu kosmetycznego

Otwierając własny salon czy gabinet kosmetyczny warto zapoznać się z podstawowym umeblowaniem, które będzie konieczne w tym miejscu. Należą do niego: łóżko kosmetyczne, komoda na kosmetyki oraz środki jednorazowego i wielokrotnego użytku, szafa stojąca, w której wyeksponujemy kosmetyki na sprzedać, biurko, stolik zabiegowy (najlepiej na kółkach i z szufladami aby pomieścić mniejsze przybory, np. pędzle czy miski), wieszak na odzież wierzchnią dla klientów, szafka pod umywalkę, lustro i oczywiście fotel zabiegowy. Fotel zabiegowy jest bardzo ważnym elementem, ponieważ jego zadaniem jest zapewnić komfort pacjentom na czas całego zabiegu. Niezależnie od tego czy wykonywany będzie manicure, pedicure, masaż, czy makijaż. Ogromną ofertę wygodnych foteli kosmetycznych przedstawia strona internetowa: https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne.html. Jeśli otwierasz swój biznes kosmetyczny, znajdziesz tam to, czego szukasz.

Rodzaje foteli kosmetycznych Dla lokali, w których asortyment zabiegów kosmetycznych jest bardzo zróżnicowany, fotele należy dobierać do wielkości i rodzaju świadczonych usług. Natomiast w salonach, specjalizujących się w konkretnej dziedzinie, która łączy w sobie zabiegi kosmetyczne, SPA czy masaże, dobrym wyborem będą modele hydrauliczne czy elektryczne. Dla mniejszych gabinetów kosmetycznych, idealnym rozwiązaniem będzie fotel wyposażony w funkcję rozkładania (łóżko manualne lub hydrauliczne o stabilnej i solidnej konstrukcji). Dzięki temu nie zajmiemy nim dużo miejsca. W salonach kosmetycznych, gdzie jest znacznie więcej wolnej przestrzeni, królują fotele elektryczne. Większość foteli kosmetycznych posiada regulowany zagłówek umożliwiający przeprowadzenie odprężających zabiegów na twarz. Niektóre modele łóżek hydraulicznych umożliwiają pełne rozłożenie, co jest świetnym rozwiązaniem dla salonów, które w swojej ofercie proponują masaż.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone