krzesła tapicerowane

Nowy trend na krzesła tapicerowane do hotelu, salonu i restauracji

Tekstylia są w stanie w dużym stopniu wpłynąć na to, jak prezentuje się mieszkanie. Mogą występować w różnych kolorach i formach. Spotkamy je więc na łóżku, w postaci narzut, poszewek na pościel i ozdobnych poduszek, na stole (obrusy, serwetki) oraz w postaci zasłon okien.

Tekstylia są w stanie w dużym stopniu wpłynąć na to, jak prezentuje się mieszkanie. Mogą występować w różnych kolorach i formach. Spotkamy je więc na łóżku, w postaci narzut, poszewek na pościel i ozdobnych poduszek, na stole (obrusy, serwetki) oraz w postaci zasłon okien. Wykorzystywane są również do pokrycia mebli. Eleganckie obicie fotela, sofy lub krzesła czasem nie tylko sprawiają, że korzystanie z danego rozwiązania jest bardziej komfortowe, ale pełnią też funkcję atrakcyjnych dekoracji pomieszczenia.

Krzesła tapicerowane do hotelu, salonu i restauracji - dlaczego cieszą się tak dużą popularnością i gdzie są wykorzystywane?


Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto odrobinę rozwinąć wspomnianą wyżej kwestię dekoracyjności. Niektóre przestrzenie są bardzo wymagające, jeśli chodzi o dobór odpowiednich ozdób. W niewielkich jadalniach przeważnie zmieści się jedynie stół i krzesła. Podobnie jest z niedużymi kawalerkami - bardzo łatwo tutaj o chaos i o ogólne wrażenie wizualnego przesytu. W sytuacjach tego typu konieczne jest inwestowanie w wyposażenie, które z jednej strony jest funkcjonalne, a z drugiej ozdabia pomieszczenie. Takim rozwiązaniem są właśnie krzesła tapicerowane, toteż nierzadko spotkamy je nie tylko w jadalni, ale też w salonie, restauracji i w hotelu.

Do salonu przeważnie dobiera się krzesła tapicerowane o dość masywnej konstrukcji. Ciekawe modele tego typu znajdziemy np. w sklepie Hagea - oferta obejmuje m.in. krzesła budzące skojarzenia z fotelami retro, używanymi w latach 50. Ten trend zdecydowanie wraca do łask, co można zauważyć, przyglądając się bliżej wystrojom współczesnych kawiarni. W takich miejscach równie dobrze możemy spotkać się z lżejszymi modelami krzeseł tapicerowanych. Te wybierane do restauracji muszą, oprócz atrakcyjnego designu, posiadać też dobre właściwości użytkowe, do których możemy zaliczyć:

  • wysoką odporność na eksploatację

Przez restauracje przewija się ogromna liczba osób, dlatego nie warto wybierać do takich przestrzeni mebli słabych jakościowo. Taki zakup nie przetrwa zbyt długi i wkrótce konieczne będzie wyposażenie się w nowy zestaw krzeseł tapicerowanych do restauracji.

  • łatwe czyszczenie

Niestety, tam, gdzie przebywa sporo osób, pojawia się wyższe ryzyko zabrudzeń. To oczywiste, że krzesła tapicerowane do hotelu lub restauracji będą wymagały nieco bardziej skomplikowanego procesu czyszczenia niż plastikowe krzesło, używane w kawiarnianych ogródkach. Nie warto dokładać sobie jednak dodatkowej pracy. Aby się przed tym uchronić, wystarczy wybierać takie materiały na obicie, z których plamy schodzą szybko. Nowocześni producenci często informują o tym w opisie danego wyrobu.


Krzesła tapicerowane łączą w sobie cechy wygodnego, stylowego fotela i lekkiego, mobilnego krzesła. Dzięki opcji dowolnego dobierania tapicerki dają też ogromne możliwości aranżacyjne, co sprawia, że sięgają po nie fani różnych stylów. Wśród produktów bardzo łatwo jest znaleźć takie, które będą pasować do wystroju klasycznego. Z kolei krzesła tapicerowane powstałe na bazie designerskich projektów doskonale sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach i obiektach publicznych.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone