Kryzys w branży transportowej

Kryzys w branży transportowej

Branża transportowa jest ogromnie istotna dla każdej gałęzi handlu, bowiem to właśnie od regularnych dostaw i przewozu niezbędnych produktów zależy działanie większości firm. Obecnie, w dobie koronawirusa branża ta, a także cała logistyka przechodzą znaczny kryzys. Jaki będzie miał on wpływ na funkcjonowanie na rynku wielu firm? Jak odbije się na naszej przyszłości?

Przyczyny kryzysu

Większość gałęzi transportu opiera się w dużej mierze na przewozie międzynarodowym. Pandemia koronawirusa spowodowała natomiast, że przekraczanie granic było w dużej mierze utrudnione przez okres kilku miesięcy. Czas ten może nie wydawać się długi, ale dla branży motoryzacyjnej oznacza on wielkie straty. Kolejki na granicach, wzmożone kontrole oraz wyznaczenie ścisłych przejść granicznych spowodowały znaczne opóźnienia w dostawach, a w konsekwencji straty pieniężne. Dodatkowym czynnikiem wzmagającym kryzys stały się obawy kierowców przed wyjazdami do krajów z dużą liczbą zakażeń. Warto wspomnieć, że Polska może poszczycić się mianem potęgi transportowej w UE, a wkład tej branży w polską gospodarkę sięga około 7%. Kryzys, który dotknął transport może mieć więc ogromne przełożenie na ogólną sytuację w całym kraju.

Transport pasażerów

Gałąź transportowa zajmująca się przewozem pasażerów doznała jeszcze większej zapaści. Przez naprawdę długi czas migracje między państwami były bowiem niemal niemożliwe. Problemy dotyczą jednak nie tylko transportu międzynarodowego, ale także krajowego. On również został na jakiś czas wstrzymany, a kiedy zaczęto go odmrażać chętnych pasażerów było naprawdę niewielu. Większość ludzi wciąż nie decyduje się na podróże za pośrednictwem transportu zbiorczego ze względu na ryzyko zakażenia.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone