płatności online

Korzyści płynące z płatności online

Obecnie coraz chętniej robimy zakupy przez internet. Pandemia i obostrzenia w związku z wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa wyraźnie wpłynęła na wzrost zainteresowania zakupami online. Nadal jednak system płatności online budzi wiele kontrowersji i obaw o bezpieczeństwo transakcji.

Zakupy online a statystyki

Dane GUS wskazują, że 76 procent gospodarstw domowych posiada w domu internet i wykorzystuje go właśnie do zakupów internetowych. Jednak jak podkreśla badający, mniej niż połowa z tej grupy płaci za zakupy poprzez łącze online, lecz gotówką. Tymczasem płatności online mają wiele zalet.

Zalety płatności online

1. Natychmiastowy przelew

Pieniądze w momencie wykonania transakcji niemal w tym samym momencie są na koncie sprzedawcy. Powoduje to uruchomienie procesu realizacji zamówienia.

2. W pełni zautomatyzowany proces

Przekierowanie systemu do płatności online jest obecnie w pełni zautomatyzowane, a formularz płatności jest uzupełniany przez system. Eliminuje to ryzyko wystąpienia pomyłki podczas wpisywania danych do przelewu.

3. Prosto i bezpiecznie

Wystarczy zalogować się do banku i wpisać kod potwierdzający przelew, by dokonać płatności. System sam zakończy transakcję i wyloguje z banku. Nasze finanse są więc w pełni bezpieczne.

4. Płatność bez konieczności wychodzenia z domu

Taki sposób płatności eliminuje konieczność wychodzenia do bankomatu w celu wypłacenia gotówki, czy stania w kolejce w banku. Oszczędza więc to cenny czas.

5. Możliwość odbioru przesyłki przez sąsiada

W przypadku zamówionej i opłaconej przesyłki istnieje możliwość odbioru przesyłki np. przez sąsiada. To wygodne i proste rozwiązanie.

Karta płatnicza i gotówka nadal są jednym z popularniejszych sposobów płatności, jednak warto zmienić część nawyków i płacić za zakupy w sieci poprzez płatności online. Banki stale rozszerzają pole regulowania opłat. Można wprowadzić w systemie bankowości system cyklicznych opłat za prąd, gaz, telefon, dzięki czemu nie trzeba samemu pamiętać o płatnościach. Eliminuje to również konieczność wypełniania druków i papierowych faktur.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone