Konferencja w hotelu

Konferencja w hotelu – dlaczego warto?

Nie bez powodu konferencje uznawane są za jedne z najważniejszych spotkań w niemal każdej branży – to właśnie wtedy organizatorzy mogą zaprezentować swoje osiągnięcia, ale nie tylko. Z jednej strony konferencje umożliwiają nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, z drugiej – pozwalają na wymianę pomysłów z danej dziedziny. Najlepsze konferencje przyciągają specjalistów z całego kraju! Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy firma nie posiada siedziby z salą konferencyjną na kilkadziesiąt osób. Coraz częściej wynajmuje się wówczas hotel na konferencje; Wrocław szczególnie chętnie korzysta z tego rozwiązania. Dlaczego warto zdecydować się na organizację konferencji w hotelu oraz jaki hotel wybrać?

  • Przede wszystkim sala

Uczestnicy konferencji większość czasu spędzają na wysłuchiwaniu prelekcji oraz dyskusjach – zazwyczaj odbywają się one w salach konferencyjnych. Nie każda firma może sobie pozwolić na zorganizowanie dużej konferencji we własnej siedzibie, dlatego tak dużą popularnością cieszą się wynajmowane sale konferencyjne. Wrocław ma do dyspozycji wiele rozwiązań, jednak nie zawsze są to wygodne, w pełni wyposażone i jednocześnie prezentujące się odpowiednio sale. Przy wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość sali, ale przede wszystkim na to, czy jest ona wyposażona w klimatyzację. Nawet jeśli konferencja organizowana jest w czasie zimy, wielogodzinne przebywanie w sali bez klimatyzacji trudno zaliczyć do przyjemności, a wydajność uczestników w takich warunkach zdecydowanie spada. Ważną kwestią jest także wyposażenie: profesjonalne sale konferencyjne to nie tylko przestrzeń, ale również pełne zaplecze techniczne. Dzięki temu organizatorzy nie muszą martwić się o ekran, projektor, nagłośnienie czy wi – fi. Dobrą praktyką jest wybieranie miejsc, w których bez problemu zamówić można także catering: w zależności od potrzeb może to być kawa, herbata i słodkie przekąski lub bardziej rozbudowane menu. Idealnym przykładem kompletnie wyposażonej, nowoczesnej sali jest Hotel Europejski (Wrocław): goście otrzymują do dyspozycji kompletnie wyposażoną salę konferencyjną, która pomieści do 80 osób. 

  • Lokalizacja także ma duże znaczenie

Przy organizacji konferencji warto wziąć także pod uwagę lokalizację: najlepszym wyborem będzie sala konferencyjna przy dworcu głównym we Wrocławiu lub innym dużym mieście, by goście bez problemu mogli dojechać na miejsce nie tylko samochodem, ale również za pomocą transportu zbiorowego. Sala konferencyjna w centrum to wygoda oraz sposób na podniesienie atrakcyjności oferty: po zakończonych wykładach i panelach dyskusyjnych goście mogą wybrać się na zwiedzanie miasta; uczestnicy o wiele chętniej biorą udział w konferencjach odbywających się w większych miastach. Z tego względu sale konferencyjne na Starym Mieście we Wrocławiu to najbardziej pożądana lokalizacja – najczęściej oferują ją hotele, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Hotel Europejski.

  • Konferencja w hotelu to duża wygoda

Przy organizacji ogólnopolskiej konferencji należy liczyć się z tym, że goście będą dojeżdżać z różnych, mniej lub bardziej oddalonych lokalizacji. W większości przypadków uczestnicy będą zainteresowani możliwością noclegu – zwłaszcza w pobliżu sali konferencyjnej, by nie tracić czasu na dojazdy. Sala konferencyjna w hotelu to duże udogodnienie; goście mają do dyspozycji pokoje, w których mogą odświeżyć się po podróży oraz przenocować. Do dyspozycji uczestników pozostaje także hotelowa restauracja. Nawet jeśli program konferencji zamyka się w jednym dniu, warto pomyśleć o uczestnikach dojeżdżających z drugiego końca Polski i zorganizować wydarzenie w miejscu, w którym mogą liczyć na nocleg w komfortowych warunkach. Najlepsze sale konferencyjne na Starym Mieście we Wrocławiu, cieszące się dużym uznaniem organizatorów oraz gości to sale umiejscowione w hotelach. Wpisując hasło „ sala konferencyjna wrocław stare miasto” znaleźć można wiele ofert – warto kierować się nie tylko ceną, ale również renomą danego miejsca, by zapewnić uczestnikom najlepsze warunki.

Zobacz pełną ofertę hotelu na: www.europejskiwroclaw.pl

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone