Outsourcing IT

Jakie korzyści daje outsourcing IT?

Zlecanie różnych zadań firmom zewnętrznym to bardzo popularna praktyka, dzięki której można obniżyć koszty prowadzenia działalności. Outsourcing często dotyczy usług informatycznych, bo prowadzenie własnego działu IT okazuje się w wielu przypadkach po prostu zbyt kosztowne. Czy jednak takie usługi są lepsze od zatrudnienia własnego pracownika?

Jak wygląda outsourcing IT?

W ramach outsourcingu można zlecić szereg usług informatycznych, dobranych do profilu danej firmy. Zwykle obejmuje to nadzór nad sprzętem oraz siecią, dostarczenie oprogramowania, hosting, zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego, profesjonalne przygotowywanie kopii zapasowych. Firma zajmująca się obsługą informatyczną na bieżąco monitoruje sytuację u swojego klienta, dzięki czemu szybko może zareagować na problemy z siecią albo sprzętem – to znacznie wygodniejsze, niż szukanie pomocy dopiero w momencie awarii i czekanie, aż ktoś będzie miał wolny termin by udzielić wsparcia.

Mając stały nadzór nad siecią, firma informatyczna może też zaproponować wdrożenie nowych rozwiązań oraz zakup dodatkowego sprzętu bądź oprogramowania. Outsourcing, oferowany przez Enicom, zapewnia rozwiązania zgodne z systemem zabezpieczeń RODO oraz innymi wymaganiami prawnymi, więc można mieć pewność, że wszystko w sieci informatycznej działa legalnie.

Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Komputery są już w niemal każdej firmie, a ich fachowa obsługa wcale nie jest taką prostą sprawą, zwłaszcza gdy chodzi o bezpieczeństwo danych czy wdrażanie oprogramowania. Sieci komputerowe są obecnie tak rozbudowane, że zajmować się nimi musi cały dział, a jego zatrudnienie nawet dla większej firmy jest sporym wydatkiem. Outsourcing IT jest znacznie tańszy i wygodniejszy – nie zatrudnia się konkretnych osób, tylko wykupuje określony pakiet usług, czyli w razie potrzeby może liczyć na pomoc odpowiedniego specjalisty.

Dzięki outsourcingowi nie trzeba przygotowywać oddzielnego pomieszczenia dla pracowników IT, kupować sprzętu i oprogramowania. Firma na spokojnie może się zająć swoją główną działalnością, warto jednak przy wyborze oferty zwrócić uwagę nie tylko na cenę – outsourcing oznacza, że zewnętrzna firma ma dostęp do wrażliwych danych, musi więc być to ktoś zaufany, z profesjonalnym podejściem do klienta.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone