Jaka Polska wobec wyzwań przyszłości?

Na te pytania uczestnicy XV Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 października, będą szukać odpowiedzi podczas pięciu sesji tematycznych, które będą dotyczyły: współpracy państwa, biznesu i społeczeństwa wobec wyzwań przyszłości, siły technologicznej Polski, potencjału lokalności dla budowy Europejskiego Zielonego Ładu, przyszłości miast oraz budowania wspólnoty Polaków.

W Kongresie jak zawsze wezmą udział reprezentanci świata administracji publicznej i samorządowej, nauki, biznesu, organizacji pozarządowych. Wśród mówców znajdą się m.in.: Jan F. Staniłko z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Edwin Bendyk, prezes Zarządu Fundacji Batorego, prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego czy prof. Andrzej Leder z Polskiej Akademii Nauk. Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.kongresobywatelski.pl.

Wszystkie dyskusje tegorocznego Kongresu będą transmitowane na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku Kongresu Obywatelskiego, a także na stronie internetowej Kongresu. Będzie możliwość zadawania pytań na czacie YouTube lub poprzez komentarze na Facebooku, które będą przekazywane moderatorom sesji.

Kongres Obywatelski jest cyklicznym, obywatelskim wydarzeniem organizowanym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową od 2005 r. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób z całej Polski, z różnych środowisk i pokoleń, o różnych orientacjach ideowych i politycznych. Długofalowym celem Kongresu jest uczynienie z Polski lepszego miejsca do pracy i życia poprzez autorefleksję, spotkania, wymianę dobrej energii i budowanie poczucia wspólnoty.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone