księgowość dla małych firm

Jak wybrać księgowość dla małych firm? Sprawdź praktyczne wskazówki!

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub mikroprzedsiębiorstwa, Twoim obowiązkiem jest prowadzenie księgowości. To oczywiste, jednak ilość niezbędnych formalności do opanowania oraz dokumentów, które należy systematyczne i terminowo wypełniać może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście nie musisz się tym martwić i zmagać się z tym samodzielnie. Wystarczy, że nawiążesz współpracę z biurem rachunkowym, które wśród swoich usług ma księgowość dla małych firm. Nie wiesz, jak wybrać odpowiednie? Podpowiadamy!

Dobre biuro rachunkowe... czyli jakie? Dowiedz się, na co zwracać uwagę!

Poszukując kancelarii rachunkowej, która spełni Twoje wymagania i okaże się profesjonalnym wsparciem w prowadzeniu działalności, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Jeśli wśród usług oferowana jest księgowość dla małych firm, sprawdź także:

  • staż, jakim może pochwalić się dane biuro – zweryfikuj, od jak dawna działa na rynku i czy ma duże doświadczenie. Wieloletnia praktyka nie jest jednak wymogiem – istnieje mnóstwo młodych księgowych, którzy doskonale radzą sobie ze świadczeniem swoich usług i skutecznie wspierają przedsiębiorców w kwestiach rachunkowych,
  • opinie dotychczasowych klientów – są one najczęściej łatwo dostępne w internecie i nie powinieneś mieć problemu z ich znalezieniem. Zadowoleni klienci z chęcią dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy z dana kancelarią, 
  • możliwość kontaktu online – to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, aby podążać za rozwijającą się technologią. Nowoczesne biura rachunkowe udostępniają system księgowy w formie zdalnej, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad ich działaniami, a komunikacja przebiega sprawnie.

Warto też podkreślić, że dobre biuro rachunkowe prowadzące księgowość małych firm zatrudnia specjalistów, którzy stale aktualizują swoją wiedzę. Są zatem na bieżąco ze zmieniającymi się wymogami prawnymi i nie dadzą się zaskoczyć. Dzięki temu masz pewność, że finanse Twojego przedsiębiorstwa są w dobrych rękach i możesz zająć się rozwojem swojej działalności.

Księgowość małych firm – na czym polega ta usługa?

Zastanawiasz się, co wchodzi w zakres księgowości małych firm? Wśród usług świadczonych w tej dziedzinie można wymienić między innymi:

  • kompleksową obsługę księgowo-kadrową,
  • formalności związane z zatrudnianiem pracowników, tworzeniem i podpisywaniem umów, realizowaniem wypłat oraz wyborem form ubezpieczenia, 
  • pomoc w kwestiach podatkowych – dobór optymalnej drogi opodatkowania działalności, pilnowanie terminów rozliczeń, wypełnianie PIT-ów,
  • współpracę z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – komunikację z tymi placówkami i reprezentacja Twojej firmy,
  • pomoc w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych,
  • wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowań i kredytów.

Jak widzisz, księgowość małych firm to szereg działań mających na celu sprawne funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa oraz uniknięcie kłopotów wynikających z niedopełnienia jakichś formalności czy niedotrzymania terminów. To trafne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli małych firm – zatrudniających od 10 do 50 pracowników, jak i mikroprzedsiębiorców mających do 9 podwładnych.

Dlaczego warto skorzystać z księgowości dla małych firm?

Odpowiedź wydaje się oczywista – taka usługa zwalnia Cię z konieczności samodzielnego zmagania się z formalnościami. Zyskujesz czas na zadbanie o inne aspekty funkcjonowania firmy: motywowanie pracowników, działania marketingowe, opracowywanie strategii sprzedażowej czy wdrażanie nowych projektów, usług i produktów, pozyskiwanie klientów. Tym wszystkim możesz zająć się w czasie, gdy profesjonaliści prowadzą Twoją księgowość. 

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, nie zastanawiaj się i już dziś poszukaj sprawdzonego biura rachunkowego. Zyskasz spokój i pewność, że wszystkie kwestie rachunkowe są w rękach specjalistów. Nie musisz być na bieżąco ze stale zmieniającymi się wymogami prawnymi – wystarczy, że zatrudnisz do tego odpowiednie osoby!

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone