nieruchomości w Chorwacji

Inwestycje w nieruchomości w Chorwacji

Posiadanie własnych czterech kątów w tak pięknym kraju jakim jest Chorwacja może stanowić urzeczywistnienie marzeń oraz gwarancję zysku z wynajmu nieruchomości na długie lata. Wszakże to ów kraj jest głównym celem zagranicznych wojaży turystów złaknionych odpoczynku i kąpieli słonecznych. Jako obiekt spełnienia tych potrzeb wybierają oni wybrzeże dalmatyńskie, które wydaje się być wizytówką Chorwacji.

To właśnie nad samym Adriatykiem powstają nowe nieruchomości przeznaczone do rozwoju przemysłu turystycznego.

Najpopularniejsza wśród Polaków

Chorwacja jako jeden z niewielu krajów europejskich, nie licząc tych wybieranych w celach zarobkowych, jest bardzo chętnie odwiedzana przez Polaków. Cenią oni sobie szczególnie dobre połączenia lotnicze z Polski do kraju destynacji ale także niewysokie koszty utrzymania. Jednak zalet spędzania wakacji w Dalmacji jest oczywiście znacznie więcej a do tych przemawiających o wyjątkowości Chorwacji należy niewątpliwie jej wybrzeże. Budują je leżące równolegle do linii brzegowej wysepki, których liczba przekracza 1200 a ponad 60 jest zamieszkanych. Widziane z lotu ptaka stanowią czyste piękno ów położonego na granicy Europy Środkowej i Południowej państwa. Obmywają je turkusowe wody Morza Adriatyckiego, które nadają wybrzeżu Chorwacji iście egzotyczny charakter. Panuje tu klimat śródziemnomorski lecz ze względu na łagodną bryzę znad morza lata, choć bardzo słoneczne, nie są upalne i męczące. Każdego roku na samo wybrzeże napływają fale turystów, którzy zapełniają bazy noclegowe oraz korzystają z dobrodziejstw, jakie oferuje im Adriatyk. Chorwacja jest szczególnie popularna wśród rodzin z dziećmi, jako że to bezpieczne miejsce, które dostarcza rozmaitych rozrywek.

Nieruchomości w Chorwacji – gdzie warto zainwestować?

Wśród nadmorskich kurortów najczęściej odwiedzanych przez turystów dominują Zadar, Split, Dubrownik, Makarska oraz niektóre wyspy, jak choćby Brač czy Hvar. Wymienione miejscowości są bardzo dobrze skomunikowane, do Splitu zaś można w krótkim czasie dotrzeć bezpośrednio z Warszawy drogą powietrzną. Południe Chorwacji zdobią góry Dynarskie, które w najokazalszy sposób prezentują się z Makarskiej. Split zaś jest siedzibą jednej z największych agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości w Chorwacji, która dostarcza najciekawszych ofert dostępnych pod adresem https://realestate-honeste.com w obrębie tego kraju. Jeśli zamierzamy zainwestować w apartament, dom czy luksusową posiadłość, obok malowniczych widoków oraz bliskości morza warto także zwrócić uwagę na architekturę oraz unikalne na skalę światową zabytki Chorwacji. Stare miasto w Dubrowniku, Pałac Dioklecjana w miejscowości Split czy Równina Starego Gradu w Hvarze to tylko niektóre z obiektów o wyjątkowym znaczeniu kulturowym. Położone w głębi lądu, równie interesujące miasta, nie odznaczają się tak wielkim zainteresowaniem jak te usytuowane na wybrzeżu. Nic tak bowiem nie cieszy oka jak plaża i perspektywa wypoczynku nad Morzem Adriatyckim.

Kredyty na zakup nieruchomości

Wśród osób decydując się na zakup nieruchomości w Chorwacji, nieliczne grono dysponuje oszczędnościami umożliwiającymi realizację tegoż celu. Wielu zainteresowanych natomiast wydatek pokrywa ze środków uzyskanych w banku. Istnieją dwie możliwości zdobycia potrzebnych pieniędzy na sfinalizowanie transakcji nabycia nieruchomości – kredyt hipoteczny w Polsce lub zobowiązanie finansowe w Chorwacji. Ten pierwszy jest oczywiście dla Polaków bardziej wiarygodny lecz wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na decyzję kredytową. Banki starają się zredukować jakiekolwiek ryzyko kredytowe a dodatkowo z pomocą rzeczoznawcy oszacować wartość danej nieruchomości. Kłopot w tym, że mieści się ona poza granicami naszego kraju. Druga opcja – ubieganie się o kredyt w samej Chorwacji, przebiega w podobny sposób jak to ma miejsce w Polsce. Kredyt udzielony zostaje w euro a bank ustanawia hipotekę na daną nieruchomość. Jak podaje artykuł na stronie http://kredytbezzdolnoscikredytowej.pl/kredyt-na-zakup-wymarzonej-nieruchomosci-w-chorwacji/ by móc przystąpić do aplikowania o zobowiązanie finansowe niezbędne jest posiadanie chorwackiego numeru podatkowego. Choć z pozoru proces wnioskowania wydaje się skomplikowany, wiele agencji nieruchomości pomaga w ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone