Fotografia produktowa

Fotografia produktowa dla Twojego biznesu

Czym jest fotografia raczej nie musimy wyjaśniać. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że istnieją różne jej dziedziny i jedną z nich jest fotografia produktowa. Co to jest fotografia produktowa? Najprościej mówiąc są to zdjęcia produktowe na białym tle. Wraz z rozwojem internetu i sprzedaży online nastąpił ogromny rozwój fotografii produktów. Sklepy internetowe potrzebują coraz więcej wysokiej jakości zdjęć produktowych aby móc się rozwijać.

Fotografia produktowa poza oczywiście przedstawieniem produktu ma również kilka innych zadań. Najważniejszym z nich jest oczywiście zachęcenie do kupienia prezentowanego przedmiotu. Należy jednak pamiętać, że zdjęcie produktowe musi być zachęcające ale jednocześnie zgodne z rzeczywistością. Nie chcemy przecież niezadowolenia klienta, który otrzymał coś zupełnie innego niż oglądał na fotografii.

Czy to oznacza, że jesteśmy mocno ograniczeni w zakresie fotografii produktowej? Wcale nie. Doświadczone studio fotograficzne potrafi w należyty sposób pokazać przedmiot wiarygodnie ale również atrakcyjnie.

Fotografia reklamowa do sklepów internetowych to nie tylko zdjęcia różnych przedmiotów ale również fotografia produktowa odzieży. Tak zwane zdjęcia typu duch to obecnie bardzo popularna technika fotografii produktowych z powodzeniem używana również w materiałach drukowanych.

W sklepach internetowych obowiązują wymagania techniczne prezentowanych zdjęć przyjęte przez właściciela. Jednak jeśli chcemy przedstawić naszą ofertę na przykład w portalach aukcyjnych obróbka graficzna musi być dobrej jakości a równie często wymagane jest idealnie białe tło.

Często zdarza się, że po wykonaniu zdjęcia produktowego należy przygotować je w różnych rozmiarach czy proporcjach czy na jednolitym tle. Wszystko zależy od tego czy packshot produktowy zostanie użyty w sklepie internetowym a może w reklamie zewnętrznej.

Realizacja zdjęć produktów w dużym zarysie przebiega podobnie. Na samym początku bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie produktu. Należy go dobrze wyczyścić aby oszczędzić żmudnego procesu postprodukcji, na który składa się na przykład usuwanie rys, które powstały przez nienależyte obchodzenie się z przedmiotem. Pierwsze zdjęcie przedstawia produkt w ujęciu ogólnym, które użyjemy na miniaturce. Takie packshoty są bardzo ważne gdyż od miniaturki zależy to czy potencjalny klient zwróci uwagę na naszą ofertę. Sklepy internetowe z dobrze przygotowanymi miniaturkami osiągają znacznie lepsze wyniki sprzedaży. Następnie dokonujemy obróbki graficznej, która polega na poprawieniu niedoskonałości, kolorów czy usunięciu i podłożeniu białego tła.

Jak widzimy fotograf produktowy podczas produktowej sesji fotograficznej musi skupiać się na wielu rzeczach aby nasze produkty prezentowały się profesjonalnie.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone