domki ogrodowe

Ekologiczne domki ogrodowe

Łączące w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd domki ogrodowe cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Prezentowane w ofercie firmy Eko Architektura konstrukcje produkowane w wielu ciekawych wariantach, umożliwiają zarówno spędzanie współnego czasu z rodziną, jak i przechowywanie niezbędnych narzędzi ogrodowych. O szczegółach drewnianych konstrukcji ogrodowych opowie dyrektor firmy Eko Architektura – Przemysław Balcewicz.

Panie dyrektorze, proszę wyjaśnić, dlaczego osoby, które planują montaż domku ogrodowego powinny wybrać kierowane przez Pana przedsiębiorstwo?

Szanowni Państwo Eko Architektura jako jedna z niewielu firm w Polsce tworzy od podstaw drewniane konstrukcje mieszkalne. Każdy z naszych projektów tworzony jest z dbałością o szczegóły. Wyróżnia nas krótki termin realizacji projektów. Standardowe domki ogrodowe dostarczane są do klientów w terminie nie przekraczającym dwóch do trzech tygodni od wpłynięcia zamówienia. Oprócz tego produkujemy domki ogrodowe na indywidualne zamówienie ze wskazaniami klienta. Zatrudnieni w firmie projektanci dołożą wszelkich starań, po to aby gotowy projekt  w pełni przystawał do wyobrażeń zamawiającego. Tylko u nas zestaw premium jest standardem. Z tego względu dostarczane przez nas domki ogrodowe posiadają drzwi zabezpieczające przed włamaniem, a także szczelne okna.

Proszę wyjaśnić, czy wykorzystywane przez Was w procesie produkcyjnym drewno jest długotrwałym materiałem budowlanym?

Szanowni Państwo, drewno było wykorzystywane w budownictwie od wieków. Do dzisiaj na całym świecie odnajdywane są pozostałości po drewnianych konstrukcjach. Wzorując się na doświadczeniu minionych pokoleń,  doszliśmy do wniosku, iż drewno nie tylko jest surowcem ekologicznym, ale i długotrwałym. Do naszych projektów wykorzystujemy drewno pochodzące z drzew iglastych. Nasz producent znajduje się na dalekiej północy kontynentu. Odpowiednio pielęgnowane i zabezpieczone drewno odporne jest na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Najważniejsze, aby domków ogrodowych było dostarczane powietrze, które umożliwi ich wietrzenie.

Czy oprócz długowieczności drewno posiada inne właściwości?

Tak, drewno posiada szereg właściwości, z których często nie zdajemy sobie sprawy. W drewnie zawarte są dobroczynne olejki eteryczne, które korzystnie wpływają na drogi oddechowe. Z tego względu otaczanie się drewnem zalecane jest w szczególności astmatykom. Oprócz tego drewno nie wywołuje alergii, a jego ciepła barwa uspakaja nerwy i pozwala się odprężyć. Oprócz tego drewno wykazuje właściwości elektrostatyczne. Oznacza to, iż w drewnianych wnętrzach nie unosi się kurz. W związku z tym przeznaczenie jednego z naszych domków ogrodowych na składowisko narzędzi ogrodowych jest doskonałym rozwiązaniem. Co więcej, w drewnianych konstrukcjach dochodzi do naturalnej regulacji ilości wilgoci w powietrzu. Gdy wokół jest gorąco z drewna uwalniana jest zgromadzona wilgoć, gdy natomiast środowisko jest zbyt wilgotne, włókna drewna pochłaniają ją. Dzięki temu wewnątrz domków ogrodowych tworzona jest korzystna dla naszego organizmu przestrzeń wolna od bakterii i szkodliwych pyłów i grzybów rozmnażających się w wilgotnych pomieszczeniach.

Dodam, iż warto pamiętać, iż nasze domki ogrodowe wykonane są w 100% z naturalnego i odnawialnego surowca. Dzięki temu nie wpływamy niekorzystnie na środowisko. Wybierając Eko Architekturę, która jest obecnie liderem na rynku drewnianych konstrukcji wspieramy działania proekologiczne, których w naszym kraju jest wciąż za mało.

 Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone