programy magazynowe

Do czego służą programy magazynowe i czym powinny się charakteryzować?

Jak działa system magazynowy online?

System magazynowy inaczej nazywany jest Warehouse Management System, w skrócie. WMS. Najprościej mówiąc, służy on do przechowywania i składowania towarów. Przechowywane są one oczywiście wirtualnie, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie nimi i na efektywne koordynowanie prac magazynu. Na rynku dostępne jest wiele typów systemów magazynowych. Wiele z nich dostosowanych jest do konkretnej branży i jej potrzeb.

Kiedy warto korzystać z programów magazynowych?

Program magazynowy online jest narzędziem, które sprawdzi się w każdej firmie zajmującej się sprzedażą przez Internet. Bez znaczenia jest tu branża biznesu. Systemy magazynowe sprawdzą się zarówno w firmach handlowych i usługowych, jak i przedsiębiorstwach produkcyjnych, z branży budowlanej, gastronomicznej, wydawniczej.

Najważniejsze zalety magazynowych systemów informatycznych

To, jakie dokładnie zalety ma system WMS, zależy od konkretnego narzędzia. Niektóre posiadają tylko podstawowe funkcjonalności, inne są niezwykle rozbudowane. Dobry system WMS powinien przede wszystkim umożliwiać precyzyjne zlokalizowanie towaru w magazynie, a także pozwolić na kontrolowanie przebiegu obrotu magazynowego, czyli sprawdzenie, czy towar trafił w odpowiednie miejsce. Ważne jest również umożliwienie przedsiębiorcy obsługi dropshippingu oraz integracja z czytnikiem kodów kreskowych. Program magazynowy online musi również pozwalać na dokonywanie obliczeń i przeliczeń ilości towaru oraz planować wysyłki. Dobry program magazynowy online pozwala m.in. na:

 • Zarządzanie wieloma magazynami online
 • Obsługę magazynie sprzedaży produktów
 • Optymalizację przepływów magazynowych
 • Zarządzanie produkcją i kompletacją
 • Obsługę ciągłej sprzedaży
 • Monitorowanie i kontrolowanie stanów magazynowych
 • Obsługa grup cenowych i polityki rabatowej
 • Tworzenie elektronicznych dokumentów magazynowych
 • Przesuwanie towarów pomiędzy magazynami
 • Wyszukiwanie towarów w wielu magazynach
 • Zastosowanie metody zejścia FIFO i FEFO.

Dzięki tym funkcjonalnością przedsiębiorca odnosi wiele korzyści m.in. zmniejszenie czasu i kosztów operacji magazynowych, realizowane rzeczywistej strategii magazynowej (FIO, FEFO), zmniejszenie pomyłek w kompletacji (a przez to ograniczenie reklamacji), skrócenie czasu inwentaryzacji, optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej, posiadanie aktualnych informacji o dostępnych stanach magazynowych, eliminacja dokumentów papierowych i przejście na te elektroniczne, kontrola pracy magazynierów, bezpieczeństwo.

Oprócz funkcjonalności programu magazynowego online dla każdego przedsiębiorcy duże znaczenie ma również koszt narzędzia. Wfirma.pl proponuje program magazynowy online w atrakcyjnej cenie, a przy tym z pełnym zakresem funkcjonalności.  In plus jest również mobilność systemu. Dzięki temu przedsiębiorca swojemu biznesowi może zapewnić ciągłą obsługę sprzedaży. Program magazynowy online zapewnia też dostępny z każdego miejsca program magazynowy od wfirma.pl

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone