Obsługa prawna firmy

Dlaczego warto zainwestować w stałą obsługę prawną firmy?

Usługi prawne są drogą kwestią dla każdego posiadacza firmy, a szczególnie dla właścicieli niewielkich firm, którzy często borykają się z wieloma przeszkodami prawnymi. Ochrona majątku osobistego właściciela przed procesami sądowymi przeciwko firmie, zapewnienie ochrony firmy przed procesami sądowymi o dyskryminację, bezprawne wypowiedzenie i molestowanie seksualne oraz obsługa umów pracowniczych, roszczeń dotyczących praw autorskich to tylko kilka z problemów prawnych, z którymi zwykle borykają się małe przedsiębiorstwa.

Obsługa prawna firmy, radca prawny i pomoc prawna

Wysoka cena sfinansowania prawnika często sprawia, że wydaje się, że kompetentne usługi prawne są poza zasięgiem większości właścicieli małych firm. Ponadto biegli zwracają uwagę na zagrożenia związane z podpisywaniem umów prawnych bez uprzedniego zasięgnięcia pomocy wykwalifikowanego prawnika. Istnieją jednak rozsądne cenowo sposoby uzyskania takich usług, takie jak abonamenty i pomoc prawna u radcy prawnego. Rodzaj usług prawnych zależy od wielkości i wieku firmy. Dokładnie jakiego rodzaju prawnika potrzebujesz, zależy też od tego, w jakiej branży się znajdujesz i na jakim etapie znajduje się firma. Prawnik zajmujący się ogólnymi sprawami biznesowymi może Ci pomóc w codziennych pytaniach, przeglądaniu umów i pytaniach podatkowych. Jednak w przypadku bardziej mętnych i skomplikowanych spraw może być konieczny specjalista. Dopiero zaczynasz i otwierasz swoją działalność? Znajdź kogoś, kto specjalizuje się w tworzeniu korporacji lub spółek. Chcesz wejść na giełdę? Znajdź prawnika ds. papierów wartościowych. Inne specjalizacje to prawo ochrony środowiska, bankowość, patenty, prawa autorskie, medycyna, korporacje non-profit, prawo pracy itp.

Jak znaleźć dobrego prawnika? Radca prawny i poszukiwania pomocy prawnej

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej pomocy prawnej jest uzyskanie rekomendacji od osób, którym ufasz, a zwłaszcza tych o podobnych potrzebach prawnych. Przed podpisaniem poręczenia właściciele małych firm powinni zapytać o doświadczenie radcy prawnego, obiekcje i potencjalne konflikty interesów. Pomocne może być również sprawdzenie swojej polisy ubezpieczeniowej, ponieważ niektóre koszty postępowania sądowego mogą zostać z nich pokryte.

Usługi prawne dla małych i dużych firm — stała obsługa prawna firm

Być może najbardziej opłacalnym sposobem uzyskania porady prawnej przez właścicieli małych firm jest opłacony z góry plan usług prawnych — abonament usług prawnych. Plany te zapewniają firmom przystępny cenowo dostęp do porad prawnych i radcy prawnego za jedną niską, miesięczną opłatą. Taki plan często obejmuje nieograniczone godziny bezpłatnych konsultacji telefonicznych. Opłata jest pobierana jednorazowo, co miesiąc i jest rzeczywiście niewielka — na podstawie badań statystycznych, które pokazują, że 73% problemów prawnych można rozwiązać jednym telefonem. Jeśli potrzebne są bardziej rozbudowane usługi, naliczane są dodatkowe opłaty w miarę ich narastania.

Zalety stałej obsługi prawnej

Podstawową zaletą związaną ze stałymi usługami prawniczymi są oszczędności. Jakość usług to kolejna obietnica większości planów stałej obsługi prawnej. Na przykład jeden plan wymaga, aby jego prawnicy mieli co najmniej 15 lat stażu pracy, doświadczenie w prawie gospodarczym itp. oraz nienaganną opinię, która nie wskazuje na roszczenia dotyczące etyki lub zaniedbania przez adwokata. Kolejną zaletą stałej obsługi prawnej firmy jest jej rozmiar. Ponieważ gromadzą setki małych firm, natychmiast stają się jednym z największych klientów każdej firmy obsługującej konto w ramach planu. Radca prawny i pomoc prawna ułatwia również małym firmom stosowanie prawa zapobiegawczego zamiast reagowania na kryzysy. Bez planu właściciel firmy jest bardziej skłonny do podejmowania ryzyka w każdej sytuacji i ma nadzieję, że nie pojawią się żadne problemy prawne. Dzieje się tak, ponieważ proszenie o poradę prawną może być bardzo kosztowne. Plan jednak sprawia, że ​​porady są łatwo dostępne i zachęca właścicieli do korzystania z nich, aby małe problemy nie stały się dużymi problemami.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z radcawysocki.pl

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone