Wzory umów

Czy zlecić napisanie umowy lub kupić gotową umowę?

Umowy są podstawowymi dokumentami, które regulują prawa i obowiązki stron. W wielu przypadkach muszą zawierać konkretne zapisy wymagane przepisami prawa. Czy w takiej sytuacji lepiej zlecić napisanie umowy lub kupić gotową umowę w formie wzoru do wypisania?

Wzór umowy – kiedy warto go pobrać?

Wiele osób korzysta obecnie z gotowych wzorów umów, które oferowane są w rozmaitych wariantach do wyboru. Do dyspozycji są umowy jak gotowa umowa B2B z fryzjerem albo kosmetyczką, umowa pożyczkowa, umowa kupna i sprzedaży mienia, na przykład samochodu. Gotowy wzór umowy można pozyskać na dwa sposoby: - Pobrać za darmo ze stron WWW oferujących takie dokumenty, - Kupić w kancelarii prawnej, która może także na zamówienie wprowadzić w umowie małe zmiany. Druga opcja jest bezpieczniejsza, ponieważ można mieć wtedy pewność, że umowa będzie zgodna z obecnymi przepisami. Jak zamówić umowę? Teraz jest to możliwe także za pomocą internetu – wystarczy parę minut, by ją wyszukać, a potem zapłacić i pobrać ją na komputer.

Zlecenie napisania umowy – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Druga opcja to zalecenie napisania umowy na zamówienie. Sprawdzi się ona wtedy, gdy umowa ma zawierać wiele spersonalizowanych informacji, na przykład dotyczących praw i obowiązków stron. Taką umowę także można zlecić za pośrednictwem internetu, przekazując prawnikowi informacje o jej zawartości. Zatem to, kiedy zlecić napisanie umowy lub kupić gotową, zależne jest głównie od rodzaju umowy oraz od tego, jakie ma zawierać ona zapisy. Każda opcja ma w tym przypadku swoje plusy i minusy, dlatego warto je rozważyć. Zawsze jednak warto wybierać umowy od prawnika, by mieć pewność, że będą prawidłowe!

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone