inwestycja w złoto

Czy warto inwestować w złoto?

Niepewne czasy, niestabilna gospodarka, konflikty zbrojne to tylko niektóre z powodów, dla których zastanawiamy się, w co tak naprawdę warto inwestować. Czy złoto jest opłacalne? Sprawdzamy.

Złoto to zawsze dobra inwestycja

Jak się okazuje, badacze rynku są jednogłośni - złoto wciąż cieszy się wysoką wartością, dlatego warto w nie inwestować. Nie chodzi tu tylko o Europę, ale także cały świat. Złoto przetrwało wiele kryzysów walutowych i gospodarczych, więc niepewne czasy nie są mu straszne.

Jak to się ma do pandemii? Tu pojawia się wiele pytań, bo cena w momencie, kiedy na świecie pojawił się koronawirus, mocno spadła. Jednak z biegiem czasu wartość zaczęła rosnąć. Właśnie dlatego inwestorzy stwierdzili, że złoto jest odporne na kryzys. Oczywiście nikt nie ma pewności, co przyniosą kolejne lata. Obecna sytuacja na świecie sprzyja inwestycji w złoto.

Popyt na złoto także rośnie. W Azji wciąż jest ono wyznacznikiem bogactwa, a w Stanach Zjednoczonych stanowi ucieczkę dla nadchodzącej inflacji. W Polsce kurs złota zależy jednak od kilku czynników. Wśród nich jest cena kruszcu w Londynie, a także kurs dolara amerykańskiego względem złotówki. Jeśli brakuje Ci pieniędzy na inwestycję, pożyczka gotówkowa może być dobra na start.

Zacznij od... grama złota

Dla osób, które nie chcą inwestować w ogromne sztabki złota, mogą rozpocząć od grama. Kosztuje on około 268 złotych i może być początkiem ciekawych inwestycji. To samo dotyczy także unikatowych złotych monet, które mogą okazać się dobrym sposobem na biznes. Z biegiem czasu zyskają one na wartości i można je sprzedać kolekcjonerom.

Specjaliści od finansów i giełdy stwierdzają jednak, że spore korzyści finansowe można dopiero czerpać po zainwestowaniu sporych pieniędzy. Inwestycja w złoto jest opłacalna wtedy, kiedy można z niej uzyskać duży zwrot. Do tego niestety potrzebne są finanse.

Na bieżąco trzeba śledzić kursy walut, a także aktualności na rynku. Trzeba też wiedzieć, od kogo kupujesz złoto. Powinno mieć w stopie minimum 99,5% pierwiastka. Jeśli chodzi o monety, warto je kupować w mennicy. Chcesz inwestować, ale brakuje Ci kapitału? Pożyczka gotówkowa to szybkie rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać o regularnej spłacie.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone