kredyt na własne mieszkanie

Czy obecnie jest trudniej o kredyt na własne mieszkanie?

Jedną ze zmian wynikających z pandemii jest zaostrzenie przez banki zasad przyjmowania kredytów hipotecznych. Komu będzie o wiele ciężej postarać się o hipotekę? 

Hipoteka w 2020

W obecnym czasie zdecydowanie trudniej o kredyt hipoteczny. Banki zapowiadają, że każde podanie, jak zawsze będzie rozpatrywane indywidualnie, ale już wiadomo, że największe trudności dotyczyć będą głównie grupy przedsiębiorców i pracowników z branż, które najbardziej odczuły skutki pandemii. Należą do nich przede wszystkim: handel, usługi, przemysł oraz budownictwo czy transport. Sytuacja skomplikuje się także wśród osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Dodatkowym utrudnieniem jest podniesienie przez większość banków wysokości wkładu własnego nawet dwukrotnie. Obecnie może on sięgać nawet 30-40%. W czasie pandemii banki zaczęły także wycofywać się z wcześniejszych promocji. Zdecydowały się również na obniżanie oprocentowania lokat czy wprowadzenie lub zwiększenie opłat za proste operacje, takie jak wpłaty czy wypłaty. Oprócz tego zwiększono wymagania dokumentowe oraz zmniejszono limity kwot kredytowych.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt hipoteczny?

Argumentem, który z pewnością podziała na naszą korzyść i sprawi, że z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli liczyć na otrzymanie kredytu jest udowodnienie, że nasze zarobki nie spadły. W tym celu warto przedstawić swoje dochody z marca i kwietnia i porównać je z tymi, uzyskanymi w styczniu i lutym. Z pewnością na wyrównanie lub lepsze wyniki mogą liczyć pracownicy branży informatycznej lub osoby, które mogły zacząć wykonywać swoją pracę zdalnie.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone