Cechy przeciętnego leasingobiorcy

Fakt, że z leasingu korzystają najczęściej średnie i małe przedsiębiorstwa nie jest już raczej dla nikogo zaskakujący. Konfederacja Lewiatan pokusiła się jednak o stworzenie jeszcze bardziej klarownego portretu polskiego leasingobiorcy. Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku przeprowadzono badania na 1111 mikroprzedsiębiorstwach. Dzięki nim, możliwe jest zaprezentowanie cech, które na ogół charakteryzują leasingobiorców.

Najpopularniejszy w naszym kraju jest leasing operacyjny. Korzystają z niego przeważnie firmy, które nie posiadają pewnej i stabilnej sytuacji finansowej. Wówczas finansowanie zewnętrzne jest rozwiązaniem wprost idealnym, ponieważ pozwala eksploatować urządzenia lub inne niezbędne w przedsiębiorstwie przedmioty po przystępnych kosztach miesięcznych. Ceny za wypożyczenie potrafią być nawet prawdziwie okazyjne. Oprócz propozycji niewygórowanych kosztów wynajmu – coraz więcej firm leasingowych bierze także na siebie odpowiedzialność za awarie, renowacje i ewentualne problemy techniczne z wynajętym sprzętem. Usługi wynajmu długoterminowego świadczone w pakietach z kompleksowym zarządzaniem i administracją wynajętego sprzętu nazywamy Full Service Lease. To właśnie po nie polscy przedsiębiorcy sięgają w ostatnim czasie najczęściej.

Co cechuje przeciętnego leasingobiorcę?
Polscy przedsiębiorcy, którzy korzystają z leasingu przede wszystkim charakteryzują się nieco innym (bardziej perspektywicznym) sposobem myślenia o biznesie. Oprócz tego, zdecydowanie rzadziej niż pozostali – liczą na otrzymanie środków finansowych pochodzących z programów unijnych. Przedsiębiorcy – leasingobiorcy są nastawieni na intensywny rozwój swoich firm, a nie tylko na utrzymanie ich w rynku na aktualnej pozycji. Chętnie wykorzystują szanse, które daje im rynek i dokonują inwestycji nawet wówczas, kiedy zmuszeni są posiłkować się finansowaniem zewnętrznym. Ryzyko jest dla nich elementem wpisanym w prowadzenie biznesu, co bardzo często przynosi wymierne korzyści. Polscy leasingobiorcy rozwijają się prężniej niż firmy, które do leasingu nastawione są sceptycznie. Zwykle działają długoterminowo i kupują innowacyjne produkty, dzięki czemu mają szansę podbijać także rynki zagraniczne.

Z badań Lewiatana wynika, że polski leasingobiorca jest najczęściej mężczyzną, posiadającym wykształcenie wyższe. Jego przedsiębiorstwo ma średnią wielkość i mieści się na terenie województwa zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego lub pomorskiego. Firmy leasingobiorców są przeważnie związane z transportem, produkcją, ochroną zdrowia lub pomocą społeczną.

Dlaczego tak chętnie korzystamy z Full Service Lease
Wynajem długoterminowy, tj. Full Service Lease zachęca głównie tym, że jest niezwykle wygodny. Przedsiębiorcy nie muszą martwić się o powierzony im sprzęt, a w zamian za to mogą spokojnie skupić swoją uwagę na prowadzonej działalności gospodarczej i pomnażać firmowe zyski. Całe zarządzanie i administracja wynajętych przedmiotów leży w gestii firmy leasingowej. Nie może tu być zatem mowy o niespodziewanych wydatkach wynikających z wad technicznych eksploatowanego sprzętu, ani o stratach firmy spowodowanych przestojami. Oprócz tego, po zakończeniu obowiązywania umowy wynajmu długoterminowego, leasingowany przedmiot zawsze można odkupić po korzystnej cenie. Jednak przedsiębiorca nie ma takiego obowiązku i równie dobrze może przedmiot leasingu zwrócić dotychczasowemu leasingodawcy i podpisać nową umowę na kolejny okres. Full Service Lease to usługa, która jest łatwo dostępna, niezbyt zobowiązująca i nieblokująca firmowych środków i zdolności kredytowej. Nie powinien zatem dziwić fakt, że posiada coraz liczniejsze grono swoich zwolenników.

Wynajem długoterminowy w Avis
Jeżeli jesteś przedsiębiorcą poszukującym sprawdzonego i wiarygodnego partnera w biznesie – warto abyś zapoznał się z propozycjami, jakie ma dla Ciebie firma Avis. Jest to światowej klasy wypożyczalnia samochodów, która istnieje na rynku od 1946 roku. W Polsce Avis funkcjonuje od ponad 20 lat i aktualnie posiada swoje biura w 25 największych miastach. To, co zdecydowanie wyróżnia prezentowaną firmę spośród innych działających na polskim rynku – to dążenie do zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów oraz jakość świadczonych usług. W Avis wynajmiesz samochód krótkoterminowo, średnioterminowo oraz długoterminowo. Na szczególną uwagę zasługuje usługa Avis Lease, polegająca na wynajmie długoterminowym. W ramach tej usługi możesz liczyć m.in. na:

• kompleksową usługę zarządzania wynajętą flotą;
• 24 godzinną pomoc Avis Assistance i likwidację szkód;
• samochód zastępczy zawsze tej samej klasy;
• darmowe parkingi na wszystkich lotniskach w Polsce;
• zniżki w ramach sieci działającej w Polsce oraz poza granicami naszego kraju;
• szybką reakcję na bieżące potrzeby i natychmiastową ich realizację;
• pakiet VIP i pomoc indywidualnego konsultanta,
• możliwość wynajmu samochodu dostawczego lub samochodu z kierowcą.

To jednak zaledwie kilka zasadniczych cech, które powodują, że grono w pełni usatysfakcjonowanych klientów firmy Avis wciąż rośnie. Jeżeli chcesz do niego dołączyć lub pragniesz bardziej szczegółowo zapoznać się z ofertą firmy - zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej – leasing - www.avislease.pl . Naprawdę warto!

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone