Budowa hal

Budowa hal na wynajem

Hale magazynowe wykonane ze stalowych konstrukcji są niezwykle popularnym budynkiem wśród polskich inwestorów. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas ze względu na szybki okres ich budowy, jak i pieniądze, ponieważ generują mniejsze koszty niż w przypadku zwykłych budynków. Ze względu na swoją wszechstronność i mobilność są wykorzystywane w wielu różnych działach gospodarki – produkcji, przemyśle oraz usługach. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto inwestować kapitał w budowę hal magazynowych pod wynajem?

Hale magazynowe poszukiwane przez zagranicznych przedsiębiorców

Budowanie hal magazynowych, które można wykorzystać np. jako zakład produkcyjny jest ciekawą inwestycją alternatywną. W Polsce pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw z obcym kapitałem, które szukają wielkopowierzchniowych lokali do wynajęcia lub wydzierżawienia. Hale wykonane ze stalowych konstrukcji nadają się do tego idealnie. Można w nich wydzielić specjalne pomieszczenia socjalne, sanitarne i biurowe, dlatego co jakiś czas pojawiają się nowe tego typu budowle, które tworzą swoiste centra ekonomiczno-handlowe lub przemysłowe. Posiadanie gruntu w takim sąsiedztwie powinno zapewnić stałych najemców, dzięki czemu wykorzystanie ziemi i jej kapitału stanie się efektywne. Warto wcześnie zadbać o funkcjonalność hali oraz infrastrukturę działki – podłączenie elektryczne i wodne, a także swobodny dojazd do budynku.

Czy warto podjąć się inwestycji w budowę hal pod wynajem?

Za miesięczne wynajęcie hali magazynowej można uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości powierzchni oraz ogólnego stanu, ale zagraniczne firmy są w stanie zapłacić wysokie kwoty za wynajmowanie wszechstronnej hali. Szacuje się, że koszt zainwestowanego kapitału w budowę hali magazynowej zwróci się po ok. 3 latach. Solidnym atutem wynajmowanego obiektu będzie na pewno użycie dobrych materiałów, dbałość o szczegóły w jego wnętrzu oraz dogodna lokalizacja. Podsumowując, jest to na pewno opłacalna inwestycja.

Projektowanie i montaż hal stalowych o różnym przeznaczeniu oraz budowa warsztatów samochodowych ze stalowych elementów prefabrykowanych to główne usługi oferowane przez firmę Largo Hale. Swoją działalność opiera na kilku ważnych atrybutach, którymi są: najwyższa jakość, terminowość, bogata wiedza, szereg doświadczeń oraz zespół specjalistów, który daje 100% gwarancji nowoczesnego, optymalnego i sprawdzonego rozwiązania przy zrealizowanej inwestycji.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone